„IS-II active“ implanto paviršius S.L.A. (apdirbtas smėliasrove ir ėsdintas rūgštimi). Šis paviršiaus padengimo būdas naudojamas siekiant sumažinti implanto atmetimo riziką ir pagerinti sugijimą su kaulu. Kuo didesnis paviršiaus plotas, tuo didesnis tiesioginis kaulo su implantu kontaktas, stimuliuojantis osteoblastus ir skatinantis kraujotaką, o tai lemia greitesnę ir efektyvią kaulinę integraciją. Dėl to šis S.L.A. paviršiaus apdorojimas padidina antrinį stabilumą.
Remiantis ištrauka iš knygos „Implant Surfaces and their Biological and Clinical Impact“ A. Wennenberg, T. Albrektsson, R. Jimbo autoriai teigia jog, daugelio tyrimų duomenimis implantai, turintys S.L.A. paviršių, pasižymi daug geresnė fiksacija kaule lyginant su lygaus paviršiaus implantais. Taip pat šį paviršių turintys implantai pasižymi net 5 proc. stipresne jungtimi tarp kaulo ir implanto lyginant tik su mechanišką paviršiaus apdirbimą turinčiais implantais.
Histologiškai ištyrus 5 titaninius implantus, kurie turi skirtingą paviršiaus apdirbimą, pastebėta, jog didžiausia kaulo apozicija praėjus 3 ir 6 mėnesiams po implantacijos, buvo ant SLA paviršių turinčių titaninių implantų ( Kaulo implanto kontakto santykis svyravo tarp 52 ir 58 proc.). Atlikus tyrimus su gyvūnais (Landrasų kiaulėmis), po 12 mėnesių gijimo proceso kaulo implanto kontakto santykis buvo 72,33 proc., o S.L.A. paviršiaus implantuose po 10 mėnesių gijimo proceso kaulo implanto kontakto santykis siekė net 82,12 ± 6,1 proc..